Choď na obsah Choď na menu
 


 NICOLA

 

Hudobná skupina z Liptovského Mikuláša založená 1.5.1992 premenovaním z pôvodného názvu Argon(1988),ktorý bol príliš „tvrdým" názvom pre štýl, ktorému sme sa rozhodli venovať.

 Jej zameraním sú hrania po zábavách, plesoch, oslavách a iných kulturných podujatiach.

 Hlavným zakladateľom a nadšencom pre muziku bol Jožko „Caco" Matejka, ktorý kapelu organizačne aj technicky viedol. V súčasnosti sa ale venuje muzike s iným zameraním a pôsobí v úspešnej nu-metalovej kapele QUARRELING MEN http://www.q-men.szm.sk/ , s ktorou postúpil na Košickom castingu do finále medzinárodnej súťaže Slovak Live Awards a vystúpila 20.1.2008 v rakúskom klube PLANET MUSIC, kde sa umiestnila na piatom mieste.

 

Bubeníkom,ktorý pôsobil úplne od začiatku bol  Peter Staroň. Hrával aj v iných rôznych väčšinou rockových kapelách z pomedziktorých je najznámejšia asi Rebro http://www.rebro99.sk/. V roku 1991 prišiel Miroslav Volaj a ako typickému „španielkárovi" ktorého dovtedy zaujímal predovšetkým Honza Nedvěd mu bola „pridelená" bassová gitara. O rok neskôr potom objavili s harmonikou pri guľáši Eduarda Dobáka. Ten hrával od ukončenia ĽŠU v rôznych ľudových súboroch a po rodinných oslavách, čo v podstate hráva doteraz popri pôsobení kapely. Tým vzniklo vlastne „jadro" kapely na dlhé roky. Šesť rokov sólo spieval Ján Kubovčík, no v roku 1998 kapela prvýkrát angažovala speváčku/Elena Štepaniaková/. Neskôr spievala Nina Pavlovičová a opať sa vrátila Elena Štepaniaková, Adriana Šimeková, Martina Vítková, Martina Barošová a momentálne opať Martina Vítková. Tá vyštudovala herectvo s odborom spev na súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topol'čanoch a zúčastnila sa na prvých dvoch ročníkoch Slovensko hľadá Superstar. Po Silvestri 2005 sa kapela rozdelila:odišli Miro Volaj a Martina Vítková no po ôsmych mesiacoch opäť pokračovala v starom zložení. Počas tohoto obdobia na 30 podujatí kapelu posilnila trojica muzikantov z Lúčok: Vlado Kaška z bývalej známej skupiny Fórum, Róbert Buzák a Martina Barošová s vlastným názvom kapely EMINENS. Momentálne pôsobia prevažne na hoteli Choč v Lúčkach.Najnovšia zmena nastala v novembri 2008 keď na poste bubeníka vystriedal  Petera Staroňa Martin Bartánus http://www.hammerheart.sk./